Nimbus 7
499,00 €
A sleek drone with auto-follow mode and obstacle detection.
20 in stock
Description
A sleek drone with auto-follow mode and obstacle detection, ideal for adventure seekers and travelers.
- Flight Time: 30 minutes
- Camera Resolution: 4K
- Max Speed: 55 km/h
- Range: 6 km
- Battery: 4800mAh
- Weight: 620g
Additional information
| Weight | 0,620 kg |
|---|---|
| Color | Gray |
| Battery | 4800mAh |
| Changeable Wings | Yes |
| Camera Resolution | 4K |
| Flight Time | 30min |
| Max Speed | 55km/h |
| Range | 6km |
| Weigth | 620g. |
| Removable Camera | Yes |






Reviews
There are no reviews yet.