Sale!
AeroX 500 Limited Red Version
Original price was: 399,00 €.379,00 €Current price is: 379,00 €.
A compact yet powerful drone.
Description
A compact yet powerful drone designed for beginners and enthusiasts. Features a 4K camera and an intelligent flight system.
- Flight Time: 35 minutes
- Camera Resolution: 4K
- Max Speed: 50 km/h
- Range: 7 km
- Battery: 5200mAh
- Weight: 600g
Additional information
| Color | Red |
|---|---|
| Max Speed | 50km/h |
| Camera Resolution | 4K |
| Range | 7km |
| Weight | 600g |
| Battery | 5200mAh |
| Flight Time | 35min |
| Removable Camera | Yes |
| Changeable Wings | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.