Sale!
AeroScout 3X
Original price was: 449,00 €.429,00 €Current price is: 429,00 €.
A smart drone with built-in GPS.
25 in stock
Description
A smart drone with built-in GPS, return-to-home functionality, and a stabilized 4K camera.
- Flight Time: 34 minutes
- Camera Resolution: 4K
- Max Speed: 52 km/h
- Range: 7 km
- Battery: 5000mAh
- Weight: 590g
Additional information
| Weight | 0,590 kg |
|---|---|
| Color | Gray |
| Battery | 5000mAh |
| Camera Resolution | 4K |
| Changeable Wings | Yes |
| Flight Time | 34min |
| Max Speed | 52km/h |
| Range | 7km |
| Removable Camera | Yes |
| Weigth | 590g. |






Reviews
There are no reviews yet.